سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2
 
صفحه اصلي > آموزش > جشنواره بو علی سینا > سومین جشنواره 
 
 

 

سومین دوره جشنواره تحقیقاتی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری (بوعلی سینا) در سال 85 نیز همچون دو سال گذشته برگزار گردید

در این دوره از جشنواره در مجموع 38 طرح به دبیرخانه جشنواره رسید که از این تعداد 13 طرح در بخش پایان نامه،24 عنوان در بخش طرحهای تحقیقاتی و یک مورد در بخش ابداعات و نوآوری ها شرکت کرده بودند. که این تعداد نسبت به سال گذشته از افزایش کمی و کیفی قابل قبول برخوردار بود. همچنین ترکیب طرحهای رسیده نشان دهنده شرکت گسترده دانشگاههای علوم پزشکی کشور در جشنواره بوعلی سینا بود چنانچه محققان دانشگاههای علوم پزشکی ارومیه، ایران، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، گیلان، مشهد، همدان و دانشگاه تربیت مدرس طرحهای خود را جهت بررسی به دبیرخانه جشنواره ارائه نموده بودند.

در سومین دوره از جشنواره علاوه بر طرح و پایان نامه برتر  پژوهشگر برگزیده در دو رشته ارولوژی ونفرولوژی  انتخاب گردید ( به همین منظور این دبیرخانه با درخواست از مراجع علمی معتبر مانند هیئت بورد تخصصی  انجمن های علمی مربوطه به لیست پیشنهادی اولیه‌ای رسید و سپس با در خواست کارنامه پژوهشی افراد معرفی شده و بر اساس معیارهای مصوب شورای پژوهشی مرکز به بررسی آنها پرداخت.) منتخبین این دوره از جشنواره به شرح زیر می باشد:

در بخش پایان نامه تخصصی:

       پایان نامه آقای دکتر علی اکبر مرادی جهت دریافت دکترای تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری تحت عنوان

     "ارتباط  بین ارولیتاز یکطرفه با وضعیت قرار گیری بدن حین خواب "

در بخش طرحهای تحقیقاتی:

            طرحهای تحقیقاتی "  تاثیر زنجبیل بر ظرفیت آنتی اکسیدانی پلاسما، پراکسیداسیون چربی ها و نفروپاتی ناشی از دیابت در موشهای دیابتی شده "  مجری آقای دکتر علی تقی زاده افشاری و

Effect of cosupplementation of Vitamin E and C on Gentamycin-Induced nephrotoxicity in rat

مجریان آقای حسین خواستار و دکتر مهری کدخدائی مشترکاً به عنوان طرح اول و

طرح تحقیقاتی " بررسی شایستگی OCT-4به عنوان مارکو مولکولی جدید در سرطان مثانه "  مجری دکتر سید جواد مولی به عنوان طرح برتر دوم برگزیده شدند.

در بخش پژوهشگر برتر

آقای دکتر احد قدس جعفری به عنوان پژوهشگر برتر نفرولوژی و آقای دکتر ناصر سیم فروش به عنوان پژوهشگر برتر ارولوژی معرفی گردید.

قابل ذکر است  شرکت ها ی آبنوس طب هرمز و شرکت آرمان تندرست حمایت کنندگان سومین دوره جشنواره تحقیقاتی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری بودند.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir