دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧ - 
1 2
 
صفحه اصلي > آموزش > جشنواره بو علی سینا 
 
 

جشنواره پژوهشی مرکز تحقیقات بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری –بوعلی سینا

 

مرکز تحقیقات بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری وابسته به دانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی، در آغاز تاسیس خود به عنوان تنها مرکزی که فعالیت پژوهشی متمرکزی  در حوزه بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری داشته است، شروع به کار کرد. از آنجائیکه این مرکز  محدوده فعالیت خود را فراتر از حوزه دانشگاه در نظر گرفته  و به گستره ملی نظر  داشته است، از سال 83 همزمان با هفته پژوهش اقدام به برگزاری  جشنواره تحقیقاتی بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری ( بوعلی سینا) نموده است.

این جشنواره تا کنون در چهار دوره  با همکاری انجمن های علمی ارولوژی ایران، نفرولوژی ایران و اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران و هیئت بورد ارولوژی کشوربا موفقیت برگزار گردیده است. امسال نیز به یاری خداوند متعال  چهارمین دوره جشنواره  با موفقیت برگزار گردید. گزارش مختصری از  تاریخچه جشنواره و سه دوره قبل جشنواره  و چهارمین دوره جشنواره سینا در شش دی ماه سال جاری ، ذیلا به استحضار می رسد.

 

 

 مختصری از تاریخچه برگزاری جشنواره پژوهشی مرکز تحقیقات بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری- بوعلی سینا

مدیریت مرکز تحقیقات بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در راستای اهداف پیش بینی شده در اساسنامه خود و بر مبنای اصل تقدیر از پژوهش و پژوهشگران در این اندیشه بوده که به شکلی امکان گردهمایی محققین مرتبط را فراهم نماید و بدین منظور برگزاری جشنواره تحقیقاتی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری را در دستور کار خود قرار داد. از آنجا که این جشنواره مرتبط با رشته تخصصیبیماریهای کلیوی ومجاری ادراری بود،  در اولین قدم موضوع با انجمنهای  اورولوژی ،نفرولوژی واندویورولوژی ایران در میان گذاشته شد و پس از اخذ موافقت انجمن ها، نظرات و پیشنهادات ریاست محترم انجمن اورولوژی در مراحل بعدی کار مدنظر قرارگرفت. سپس اعضای شورای پژوهشی مرکز از اواسط سال 82 تهیه پیش نویس آئین نامه اجرائی را شروع نموده و پیش نویس تهیه شده پس از جلسات متعدد بحث و تبادل نظر در شورای پژوهشی مرکز به تصویب رسید. همزمان با انجام هماهنگی های لازم در خصوص برپائی جشنواره، آئین نامه اجرائی جشنواره و دستورالعمل اجرای هر سال آن در سومین جلسه شورایعالی مرکز مورخ 1383/4/21  به تصویب نهایی رسید و مورد تایید ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و معاونین محترم قرار گرفت.

براساس آئین نامه اجرائی جشنواره بوعلی سیناترکیب هیئت داوران جشنواره شامل افراد زیرمی باشد

      سه نفر به معرفی ریاست مرکز تحقیقات

     یک نفر به معرفی انجمن اورولوژی ایران

     یک نفر به معرفی انجمن نفرولوژی ایران

     یک نفر به معرفی انجمن اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی

 

<<قابل ذکر می باشد کلیه هزینه برگزاری جشنواره بدون صرف هیچ گونه هزینه ای از اعتبارات مرکز و صرفا به کمک حامیان مالی برگزار می شود>>      

 

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir